7 tipů pro praní prádla.

Znáte ten pocit, který máte při nakupování, když najdete nádherné šaty, košili ušitou přesně na vaši míru, tričko s vtipným potiskem nebo funky klobouk? Pokud chcete, aby vaše oblečení bylo čisté, svěží a s tím „novým“ vzhledem, který vás potěší pokaždé, když si ho obléknete, zde je několik tipů.

1. Oddělte bílé oblečení od barevného.

Zatím nic nového.. Už víte, jak mají barvy zlozvyk vylézt z barevného prádla a vpíjet se do bílého, zvláště při vysokých teplotách. Co možná nevíte, je, že k tomu můžete používat ubrousky na zachycení barvy, abyste tomu zabránili: pigmenty, které se rozpouštějí ve bubnu pračky, jsou přitahovány k těmto ubrouskům, takže je méně pravděpodobné, že ušpiní vaše bílé oblečení.

Prací prostředek Bonux 3in1 navíc pere stejně účinně ve studené vodě o teplotě 20 °C, takže šance na zašpinění se ještě sníží. Obecně však platí, že bílé prádlo je dobré prát odděleně od barevného.

2. Oddělte bílé oblečení… od bílých!

Víte, co to je, když se bílá trička změní na špinavě černá? Pokud perete silně znečištěné bílé oblečení s méně znečištěným, částečky nečistot, prachu, trávy, barvy nebo čehokoliv jiného skončí ve bubnu pračky a pak na veškerém oblečení. Proto je ideálně odstranit odolné skvrny před standardním pracím cyklem.

Můžete si vybrat kteroukoli z variant pracího prostředku Bonux 3in1 na bílé prádlo podle vašich oblíbených vůní.

3. Udržujte černou černou.

  Černá je silný pigment, který se snadno dostane do jiného oblečení.Proto je doporučením věnovat prací cyklus výhradně černému oblečení – nebo tmavému oblečení, pokud jste veselý člověk a nemáte rádi černou v šatníku. Nezapomeňte zkontrolovat štítky a dát do pračky pouze oblečení se stejnými specifikacemi (nechcete do pračky dávat oblečení, které se pere ručně). Černé prádlo je dobré prát naruby, se zavřenými zipy a patentkami, snížíte tak tření o tyto ostré předměty a zabráníte tak předčasnému vyblednutí. Knoflíky však ponechte rozepnuté, aby se neodtrhly nebo aby nepoškodily knoflíkové dírky. Používejte speciální prací prostředek na černé prádlo, nejlépe v rychlém pracím cyklu a při nízké teplotě – naštěstí je prací prostředek Bonux 3in1 účinný ve studené vodě.

  4. Vyhněte se duze ve bubnu pračky.

  Pokuste se oblečení barevně seskupit – pastelové odstíny oddělené od výrazné červené a oranžové, naopak oddělené od modré a zelené. Myslete také na to, že nové oblečení má tendenci v pračce roznášet pigmenty, takže je dobré je po koupi párkrát vyprat samostatně, abyste si neušpinili ostatní oblečení. Této situaci můžete samozřejmě předejít používáním ubrousků na zachycení barev.  Zvolte prací prostředek určený na barevné prádlo a nejlépe toto oblečení perte ve studené vodě. Nebojte se, Bonux 3in1 si zachovává účinnost.

  5. Zacházejte se svým speciálním prádlem vřele.

  Ručníky používáte ihned po sprchování nebo koupání, kdy je vaše tělo nejvíce vystaveno patogenům, proto je vhodné je prát odděleně v dlouhém cyklu horkou vodou, abyste zajistili důkladné čistění. Pokud chcete ještě větší ochranu, můžete stejnou speciální úpravu aplikovat na spodní a ložní prádlo. Vzhledem k tomu, že děti mají snadno podrážděnou pokožku, musíte praní jejich prádla věnovat zvláštní pozornost. Pro tyhle ty vyzkoušejte speciální prací prostředek Bonux 3in1 Soft Chamomile, schválený dermatology v Německu.

  6. Milujte svá trička a džíny.

  Pokud je pravda, že oblečení je naše druhá kůže, určitě máte nějaké oblíbené oblečení, které chcete nosit co nejdéle. Zde je to, co můžete udělat:

  Potištěná trička by se měla prát ve vodě na nízkou teplotu. Také, i když je tričko bílé, nepoužívejte variantu pracího prostředku na bílé prádlo, abyste nepoškodili barvy v potisku.

  Džíny by se měly prát naruby ve studené vodě v krátkém čisticím cyklu s pomalým odstřeďováním (400-600 otáček / minutu). Nezapomeňte si džíny hned po vyprání vyvěsit, nejlépe venku. Další podrobnosti naleznete v pokynech na štítku.

  Naštěstí máte na výběr: Bonux 3in1 je účinný ve studené vodě a chrání barvy ve vašem oblečení. A pro ještě větší bezpečnost můžete použít ubrousky na zachycení barvy.

  7. Osvoboďte své oblečení.

  Sušení prádla v automatické sušičce je rychlé řešení, ale k ideálu má daleko. Pokud je to možné, zavěste oblečení venku. Kromě úspory energie je tato přirozená metoda prospěšná pro jemné oblečení: elastické oblečení – šaty, jemné halenky, vybavení pro jógu – si zachovává původní tvar.

  Pro sportovní vybavení je ideální volbou speciální prací prostředek Bonux 3in1 Sport & Outdoor. Vyzkoušejte to a vaše oblečení vám poděkuje.